Понеділок, 06.01.2025, 15:01
УКРАЇНА-ЄВРОАТЛАНТИЧНИЙ ВИБІР
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мои статьи [36]
Старт-пакет [9]
Старт-пакет інформаційних матеріалів зовнішньої політики України у її відносинах з НАТО
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 54
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мои статьи

ПРО ОСВІТНІЙ ПАКЕТ «ПОЛЬЩА В НАТО»

Вступ Польщі до Альянсу був історичним моментом для нашої держави, однак він не посідає істотного місця в суспільній свідомості, що є певною мірою парадоксальним, враховуючи прихильне ставлення польського суспільства щодо членства в цій Організації. Не є це і темою політичних дебатів – навіть недавні противники вступу Польщі до НАТО, докорінно змінили свою думку. Достатньо гарячі дебати стосовно членства Польщі в Європейському Союзі враховували роздуми, щодо нашого місця в Північноатлантичній структурі колективної оборони. Це, певним чином, впливає і на не надто широку зацікавленість польських викладачів проблематикою НАТО. Однак головною причиною такого стану є брак відповідного дидактичного забезпечення. Звичайно, питання, що торкається міжнародної безпеки, колективної оборони і НАТО знайшли місце в  основах загальної навчальної програми, яка є обов’язковою в польських школах; віддзеркалюють їх й навчальні програми та підручники. Однак слід зазначити, що ці питання недостатньо висвітлені. Викладачі, які б хотіли розширити та поглибити цю тематику, мають не багато джерел, аби це зробити. Звичайно в Інтернеті є сторінки НАТО, МОН, МЗС, спеціалізовані дослідження, але не існує відповідного послідовного компендіуму знань, як і дидактичного посібника. І, власне таку роль має виконати освітній пакет «Польща в НАТО». Сподіваємось що він виконає це своє завдання.

Структура пакету включає три частини. Перша частина містить послідовно викладений опис тематики, пов’язаної з НАТО та відносин Польщі з Альянсом. Викладачі знайдуть там ґрунтовну інформацію, синтез відомостей, опис ключових подій. Для тих, хто хотів би поглибити свої знання, ця  частина пакету містить тексти та посилання на додаткову інформацію. Друга частина пакету присвячена дидактичним питанням. У вступному тексті показується яким чином можливо використати тематику НАТО в шкільних навчальній та виховній програмах, позакласній діяльності школи. Далі, в більш ніж двадцяти сценаріях запропоновано реалізацію навчальних завдань на уроках історії, суспільствознавстві, географії, цивільній обороні. Слід вказати на можливість реалізації тематики пакету в рамках програми «Європейська освіта», а також виховних годин та позакласній діяльності. Кожен сценарій містить опис цілей уроку, вказує які завдання, відповідно до навчальної програми мають бути реалізовані, описує інтерактивні методи навчання, які використані  в лекціях, містить список і опис ключових понять, які використовуються під час уроку, передбачає час необхідний для виконання вправ, як і опис процесу послідовного саморозвитку вчителя. Крім того, додаються допоміжні матеріали, які забезпечують додаткову інформацію з даної теми. Це фрагменти текстів офіційних документів, відповідних досліджень, календарі подій, визначення понять, статистичні данні, організаційні схеми, синтезовані таблиці, газетні матеріали, карти, фотографії, результати опитувань громадської думки, фрагменти інших публікацій. Третя частина пакету містить вибрані документи і матеріали, календар, словник понять, показник скорочень і літератури.

Матеріали надають змогу упорядкувати знання набуті в двох попередніх частинах. Пакет призначений для викладачів гімназій і середніх загальноосвітніх шкіл. Особливу місію публікації відведено для реалізації в загальноосвітніх школах, які, зокрема, реалізують програми громадянської і європейської освіти, та тих, де діють «військові» класи. Освітній пакет «Польща в НАТО» створено завдяки зусиллям кількох осіб. Ідея створення пакету належить Центру удосконалення викладачів (Міністерства народної освіти і спорту) в Варшаві. Ініціатором і координатором проекту «Польща в НАТО», який забезпечив створення «тренерської» групи, навчальних поїздок, виховання вчителів і опрацювання освітнього пакету, була пані Ева Бобінська - керівник Громадянської і Європейської освіти ЦУВ. Автор цього вступу опрацював освітню програму «Польща в НАТО», а також є співредактором цього пакету. Публікація не досягла б відповідного рівня без допомоги постійного представника Польщі в НАТО. Дякую пану міністру Роберту Купецькіму за належну редакцію пакету і всю іншу допомогу в роботі над цією книгою. Постійну підтримку  в реалізації проекту надавала пані Марлена Фальковська з Брюсселя. Вдячний Міністерству Закордонних справ за надання фінансової підтримки. Також нашим партнером була неурядова вчительська організація «Освіта для майбутнього». Я дуже вдячний усім авторам за творчий внесок в реалізацію такого нелегкого завдання.

Зрозуміло, що тільки освітнього пакету недостатньо для поширення тематики безпеки в польських школах, тому Центр  удосконалення вчителів буде  в найближчих роках здійснювати, цикли перепідготовки  викладачів з питань національної та міжнародної безпеки і нових загроз , що виникли на початку ХХІ століття, а також визначають місце нашої держави в структурах безпеки і оборони. Важливо, щоб ті питання були складовою дидактичної діяльності вищих учбових закладів та закладів удосконалення вчителів методистів, шкільних інспекторів. Пам’ятаймо, що події 11 вересня 2001р. впливають також і на систему освіти. Потрібно підготувати молоде покоління до визнання та розуміння викликів, пов’язаних з міжнародним тероризмом, стихійними лихами, загрозами природного середовища, організованою злочинністю, подоланням та протидією їм у суспільстві. Проблеми дидактично-виховної роботи школи набирають сьогодні пріоритетного характеру, тому освітній пакет має відповісти на ці виклики.

Бажаю нашим читачам аби ці матеріали посприяли підвищенню індивідуальної освітньої діяльності в сфері оновленої проблематики з цих питань. Заохочує до того й структура пакету, в збірнику є достатньо місця для сценаріїв уроків, освітніх проектів, архівізації матеріалів і вирізок з преси. Пакет, що постійно поповнюється буде збільшуватися й актуалізуватися. Сподіваюся, що він буде корисним на багатьох уроках в багатьох школах.

Мирослав Селатицкі,

директор ЦОВВ, Міністерство освіти РП, 2002 р.

Категорія: Мои статьи | Додав: kartashova (22.11.2008)
Переглядів: 1350 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Copyright Lkartashova © 2025