Проект спрямований на поширення інформації щодо євроатлантичної інтеграції України, на підготовку і підвищення кваліфікації педагогічних працівників: керівників шкіл, учителів та працівників системи післядипломної освіти, методичних служб та органів управління освітою, для проведення роз”яснювальної роботи серед педагогічної громадськості, підростаючого покоління та батьків про те, яким чином вступ до ЄС і НАТО сприятиме посиленню безпеки і покращанню життя звичайного громадянина, досягнення ним відповідних норм і критеріїв життя, успішного здійснення реформ в Україні, усвідомлення кожним своєї приналежності до європейської спільноти, формування позитивного іміджу ЄС та НАТО, інших міжнародних організацій і структур.
Метою та основними завданнями конференції являється поширення інформації щодо євроатлантичної інтеграції України, підготовка та підвищення кваліфікації (удосконалення) працівників освіти, підготовка нових тренерів з питань євроатлантичної інтеграції для освітніх установ та загальноосвітніх шкіл у двох регіонах – у м.Черкаси та м.Олександрія Кіровоградської обл..
Основні завдання:
- поширення інформації для проведення роз”яснювальної роботи серед педагогічної громадськості, підростаючого покоління та батьків про те, яким чином вступ до ЄС та НАТО спрятиме посиленню безпеки і покращанню життя звичайного громадянина;
- вивченння та адаптація зарубіжного досвіду з цих питань;
- удоскоеналення і адаптація навчальних програм і посібників;
- обговорення і удосконалення факультативних курсів „Україна-НАТО” та „Україна – євроатлантичний вибір”.
Основні етапи:
1 етап :
На першому етапі виконання договору щодо проведення міжнародної конференції працівників освіти на тему „Відносини Україна-НАТО” 25.09.08 р. був проведений установчий семінар у м.Києві (Будинок вчителя), на якому були присутні представники освітніх закладів м.Черкаси (7 осіб) та м.Олександрія (3 особи). Були обговорені і прийняті плани проведення конференцій у цих містах, вирішені організаційно-фінансові питання, узгоджені деталі проведення конференцій, визначені кандидатури тренерів-модераторів.
2 етап:
На другому етапі виконання договору були підготовлені, організовані та проведені міжнародні конференції на тему „Відносини Україна-НАТО” у м.Черкаси та м.Олександрії Кіровоградської обл.
м.Черкаси – 23-24.10.08 р.:
На міжнародній конференції були присутні 43 учасника з м.Черкаси та Черкаської обл. (Умань, Сміла, Канів), а також запрошені гості конференції:
Саєнко С.І. – начальник управління освіти Черкаського міськвиконкому;
Лавренюк О.Г. – перший заступник начальника освіти Черкаського
міськвиконкому;
Гнідаш А.І. – методист Черкаського методичного кабінету;
Тищенко Марина – переможець конкурсу „Безпечна Україна. Безпечна
Європа. Безпечний світ” – 2007;
Даглас Ноубл – учень із США, який навчається за проектом обміну в Першій
міській гімназії м.Черкаси;
Яковенко Валерія – учениця Першої міської гімназії м.Черкаси- перекладач;
На конференції були розглянуті теми:
- Історія виникнення та основні принципи ЄС;
- Окремі аспекти відносин Україна – НАТО;
- Знайомство з НАТО;
- Структура НАТО;
- Шкільний євроклуб як форма реалізації європейської освіти у школі;
Форми проведення навчання:
- презентація освітнього пакету „Україна в Європі”;
- активні методи навчання (тренінги, методичні розробки, метод проектів тощо).
м.Олександрія Кіровоградської обл. – 27-28.10.08 р.
На міжнародній конференції були присутні 40 учасників з м.Олександрія та Олександрійського району, а також запрошені гості конференції:
Ілющенкова В. - нач.відділу освіти Олександрійської райдержадміністрації;
Массімо Кеннеді – волонтер Корпусу Миру;
Кімберлі Макрей - волонтер Корпусу Миру;
На конференції були розглянуті теми:
- Відносини Україна – НАТО;
- Історія створення НАТО;
- Контури сучасного світового устрою;
- Національна безпека України;
- Нато – „за” чи „проти”;
- Європейський вимір освіти Олександрійщини;
- Презентація роботи євроклубів загальноосвітніх закладів району.
Форми проведення навчання:
- тренінги:”Країна Четвертинка”, „Бінго”, „Метод проектів”;
- презентація проектів: Європейський вимір в освіті Олександрійщини”, „Майбутній українець – європеєць”, „Галопом по Європі”;
- евалюація.
Для проведення міжнародних науково-практичних конференцій були залучені досвідчені тренери-модератори, які пройшли спеціальну підготовку на курсах підвищення кваліфікації у Республіці Польща (10 осіб). Тренінги проводили згідно з розробленими та затвердженими робочими планами по заданій тематиці. Учасники конференції були забезпечені науково-методичною літературою, інформаційними та роздатковими матеріалами, технічними засобами навчання.
Тренінги проходили у цікавій формі із застосуванням інтерактивних методів навчання.
По закінченню 2-денних занять учасники міжнародної науково-практичної конференції отримали сертифікати про успішне завершення 20-годинного курсу за програмою „Відносини Україна – НАТО” та рекомендації по впровадженню здобутих знань у своїй практичній діяльності.
|