Вівторок, 19.03.2024, 13:14
УКРАЇНА-ЄВРОАТЛАНТИЧНИЙ ВИБІР
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мои статьи [36]
Старт-пакет [9]
Старт-пакет інформаційних матеріалів зовнішньої політики України у її відносинах з НАТО
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 54
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Статті » Мои статьи

У категорії матеріалів: 7
Показано матеріалів: 1-7

Сортувати по: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Переглядам

ШАНОВНЕ ПАНСТВО!

 

Освітній пакет «Євроатлантична інтеграція: досвід Польщі і України», виданий слідом за першим Освітнім пакетом «Польща в НАТО», є цікавим для всіх, хто вивчає проблеми міжнародних відносин, але він покликаний, насамперед, служити освітянам. Як показує досвід, знання інтеграційних процесів є взагалі корисним джерелом інформації про світ і розвиток цивілізації. Але не тільки. Вважаю, що цей пакет допомагатиме краще розуміти сучасну проблематику безпеки, її міжнародний, регіональний і, що важливо, гуманітарний вимір, який повинен адекватно сприйматися дорослими і який зараз обов'язково повинне розуміти молоде покоління.

Набуття Польщею Ґрунтовних знань про НАТО та польський шлях до НАТО були не простими. Цією проблематикою спочатку не дуже активно цікавилися громадяни, пасивною залишалася і громада польських вчителів. Цінним було однак те, що питання міжнародної безпеки, спільної оборони і НАТО потрапили до Основної програми загальної освіти, обов'язкової для польських шкіл. Відчувався брак доступно написаних інформаційних і дидактичних збірок. У цій ситуації неоціненним став розроблений польським Центральним осередком вдосконалення вчителів у Сулеювку під Варшавою освітній пакет «Польща в НАТО», який систематизував і пропагував відомості про діяльність НАТО, розвіював роками створювані стереотипи на тему Альянсу, сприяв запровадженню методики роботи з цим пакетом у школах.

Поява українського видання освітнього пакету, створеного у співпраці українських і польських освітян, наближує накопичений Польщею досвід поширення в суспільстві реальних відомостей про НАТО. Крім цього, «враховує український ґрунт сприйняття і бачення відповідних процесів, демонструє міждисциплінарний підхід до даної проблематики, надає вчителеві підказки, у який спосіб найкраще підготувати і провести урок. Додатки до видання допомагатимуть впорядкувати і збагатити інформацію.

У ході створення цього пакету близько 100 представників освітніх установ - директорів шкіл, вчителів, інспекторів, фахівців – мали нагоду обмінятися досвідом та взяти участь в реалізації спільного проекту «Україна на шляху європейської та євроатлантичної інтеграції» на базі згаданого Центрального осередку вдосконалення вчителів під Варшавою.

Мені приємно, що Посольство Польщі в Україні спричинилося до появи цього освітнього пакету і усіляко сприяє багатьом іншим польсько-українським проектам двосторонньої співпраці. На часі ще один, адресований шкільній молоді спільний проект «Разом», який має активізувати молодіжний обмін, допомогти учням шкіл в Польщі і в Україні краще познайомитися один з одним заради спільного майбутнього в європейській спільноті.

Я щиро вітаю всіх, і, перш за все, авторів видання, ініціаторів з Громадської Ліги і АКШУ, перекладачів і видавців з реалізацією першої частини спільного проекту, який, безперечно, спрямований у майбутнє і матиме своє продовження.

 

Яцек Ключковскі,

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні

 

ШАНОВНІ ЧИТАЧІ!

 

Інвестиції в освіту - одні з найважливіших, які може зробити будь-яка країна, особливо якщо ця країна нещодавно здобула незалежність та вибрала шлях свого стратегічного розвитку. Україна та НАТО - стратегічні партнери уже майже десять років, і сьогодні їхні відносини є дуже тісними. Але роль Центру інформації НАТО в Україні полягає не в тому, щоб переконувати українців у необхідності вступу до Альянсу.

Покоління, що народилися в незалежній Україні, нині досягають віку, який дозволяє їм складати власне судження і мислити за себе. Ось у чому суть. Йдеться про те, яким вони хочуть бачити своє майбутнє і майбутнє своєї країни найближчими роками. І вибір є.

НАТО, а також країни-члени Альянсу та українське керівництво готові роз'яснювати, що таке безпека, а також сприяти поширенню існуючих внутрішніх обговорень, які мають бути чесними та правдивими. Кожна країна та її народ мають право на безпеку. Безпека - свого роду кисень для демократії, прозорості політичних систем, розвитку ефективної економіки та процвітання на основі ринкових принципів.

Країни НАТО, які пройшли шлях до досягнення критеріїв членства в Альянсі, мають великий досвід, зокрема у галузі освіти і готові поділитися ним з Україною. Польща - наочний приклад, і я рекомендую усім уважно прочитати цю книгу, видану за сприянням цієї країни Альянсу.

 

Мішель Дюре,

директор Центру інформації та документації НАТО в Україні

 

Мои статьи | Переглядів: 1710 | Додав: kartashova | Дата: 22.11.2008 | Коментарі (0)

Здобуття Польщею в 1999р. членства в організації Північноатлантичного договору було однією з найважливіших подій в історії Польщі. Участь в оборонному союзі враховуючи військову і економічну потужність західного світу свідчить про зміцнення нашої безпеки і одночасно про міжнародне визнання реформ, розпочатих нашою країною після 1989р. В якості члена НАТО Польща приєдналася до елітного клубу держав, які визнають цінності та надбання західної цивілізації: демократію, права людини і вільний ринок. Членство в Північноатлантичному альянсі - це перевага на шляху інтеграції Польщі до Європейського союзу, що було другою пріоритетною ціллю польської зовнішньої політики.

 

 

Роберт Купєцкі,

заступник постійного представника РП в НАТО, 2002р.


Мои статьи | Переглядів: 901 | Додав: kartashova | Дата: 22.11.2008 | Коментарі (0)

2004-2005 роки були дуже сприятливими для польської економіки. Видимі ознаки росту були помітні і в минулому році. Хоча показники ВВП були нижче, ніж у 2004 р., високий рівень торговельно-промислової діяльності призвів до покращення фінансового положення фірм. Вони стали більш конкурентноздатними як на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках, що сприяло збільшенню експорту.
Мои статьи | Переглядів: 1425 | Додав: kartashova | Дата: 22.11.2008 | Коментарі (0)

Представляємо до уваги читачів освітній проект «Польща в НАТО» – першу публікацію з цих питань в Польщі, призначену для шкіл. Власне тепер, коли Польща відзначає третю річницю свого вступу до Північноатлантичного Альянсу, виходить і наша публікація. Три роки для освіти – базовий термін, адже саме такою є тривалість кожного із поступових освітніх циклів, який включає: дошкільне, загально шкільне, гімназійне, ліцей не навчання). Можна сказати, що Польща завершила перший етап, пов’язаний з її членством в Альянсі, що дає особливу нагоду для оцінок, коментарів та планів на майбутнє.

Мои статьи | Переглядів: 1322 | Додав: kartashova | Дата: 22.11.2008 | Коментарі (0)

Олена Онаць

кандидат педагогічних наук, президент АКШУ:

 
  • МЕТА СТВОРЕННЯ АКШУ
  • ОСВІТНІ ПРОЕКТИ АКШУ
  • ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АКШУ

 

Мои статьи | Переглядів: 2972 | Додав: kartashova | Дата: 22.11.2008 | Коментарі (0)

Набуття Польщею в березні 1999 р. членства в НАТО стало завершенням періоду - майже десятирічного - пошуку стратегічної моделі розв'язання питань безпеки і обороноздатності держави. Позиція щодо збереження союзницьких контактів між не суверенними суб'єктами, перекреслена кінцем Холодної війни; ідея нейтралізації Польщі - неефективна і така, що потенційно вимагає значних коштів, або, врешті, утопія щодо побудови регіонального союзу були витіснені конструкцією, яка дає оптимальне вирішення дилеми безпеки держави. Ця конструкція полягала у тому, аби поєднати національні оборонні зусилля із союзницьким військово-політичним потенціалом системи, яка об'єднує найпотужніші країни Європи, США і Канаду.

Мои статьи | Переглядів: 1077 | Додав: kartashova | Дата: 22.11.2008 | Коментарі (0)

Мирослав Селатицкі

Освітня програма «Польща в НАТО» була розроблена в Центральному осередку вдосконалення вчителів в Варшаві в 2002 році. Вона інформує про зростаючі потреби в сфері освіти щодо безпеки, які відбуваються одночасно, як на світовому, так і на національному рівнях. На підставі програми, розробленої Центральним осередком, підготовлений освітній пакет. 

Мои статьи | Переглядів: 3730 | Додав: kartashova | Дата: 22.11.2008 | Коментарі (1)

Пошук
Друзі сайту
Copyright Lkartashova © 2024