Понеділок, 17.12.2018, 10:06
УКРАЇНА-ЄВРОАТЛАНТИЧНИЙ ВИБІР
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Мои файлы [5]
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 54
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Головна » Файли » Мои файлы

МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС «БЕЗПЕЧНА УКРАЇНА. БЕЗПЕЧНА ЄВРОПА. БЕЗПЕЧНИЙ СВІТ»
13.09.2009, 01:37

І.Загальні положення

 

1. Міжнародний конкурс для учнів загальноосвітніх шкіл “Безпечна Україна. Безпечна Європа. Безпечний світ” (далі - Конкурс) має за мету визначення рівня обізнаності і сприяння поглибленню знань з питань міжнародної безпеки та співробітництва України з ЄС та НАТО. За учасниками і змістом, конкурс є складовою спільної українсько-польської ініціативи та своєрідним продовженням  конкурсу ”Безпечна Польща. Безпечна Європа. Безпечний світ,” який уже всьоме відбувається в Польщі і четверте в Україні та здійснюється разом із польськими партнерами. У Польщі конкурс відбувається під патронатом  Президента Республіки Польща, Генерального секретаря НАТО,  за підтримки Міністерства закордонних справ, Міністерства освіти, Міністерства Національної оборони  РП  та Офісу публічної дипломатії штаб-квартири НАТО в Брюсселі. До участі в Конкурсі запрошуються також і представники інших зацікавлених країн.   

2. Організатори Міжнародного конкурсу: в Україні, - Асоціація керівників шкіл України (АКШУ), Громадська Ліга Україна-НАТО за підтримки Міністерства освіти України, Міністерства закордонних справ України, Державного комітету з питань телебачення та радіомовлення України (і вперше, конкурс проводиться в рамках Державної програми інформування громадськості з питань Євроатлантичної інтеграції України), Міністерства оборони України, Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції, Посольства Республіки Польща і Словацької Республіки в Україні та інших зацікавлених організацій; у Польщі – Центральний Осередок Удосконалення Вчителів у Варшаві, Малопольський Європейський Форум, м. Кракові за підтримки згаданих вище державних установ та неурядових організацій.

3. Метою конкурсу є:

-         поширення інформації та знань у сфері освіти для безпеки та сприяння патріотичному вихованню молоді через поглиблення розуміння діяльності  міжнародних організацій ,які відповідають за безпеку в світі з особливою увагою до місця та участі України і Польщі в міжнародних структурах безпеки;

-         зацікавлення молоді проблематикою багатосторонніх міжнародних відносин  через відповідне реагування і відчуття відповідальності  за прийняття  спільних рішень та усвідомлення нових цивілізаційних загроз у сучасному світі, їх сприйняття і вирішення;

-         сприяння створенню в навчальних закладах необхідної інформаційної бази куточків та бібліотечок із зазначених питань;

-         сприяння взаємодії влади, навчальних закладів та громадських організацій у поширенні кращого вітчизняного та міжнародного досвіду з цих питань, поглибленню міжнародної співпраці, запровадженню сучасних інтерактивних форм навчання.

            4. Конкурс передбачає індивідуальну, виключно на добровільних засадах, участь зареєстрованих (форма додається) учасників у     письмовому тестуванні, яке відбувається протягом визначеного організаторами для кожного етапу часу та надання (можливо презентацію) підготовленого заздалегідь твору (есе) розміром до двох сторінок друкованого тексту формату А4. Тематика конкурсу має уточнюватися щорічно і базується на загальних знаннях і навичках, що мають загальноєвропейський ціннісний і безпековий вимір, і які учні мають отримувати в процесі вивчення таких навчальних дисциплін, як: історія, географія, суспільствознавство, ОБЖ, іноземні мови, охорона природи та навколишнього середовища,  краєзнавство, екологія, основи захисту Вітчизни, цивільна оборона, на виховних годинах, участі в позакласній діяльності. Тобто, зміст запитань передбачає розуміння питань безпеки у більш широкому сенсі і  враховує вікові та освітньо - психологічні особливості навчання в різних регіонах України, зокрема, у міській та сільській місцевості. Зважаючи на міжнародний вимір конкурсу, декілька питань присвячені інтеграційному досвіду Польщі, інших країн та розвитку наших двосторонніх відносин. В есе пропонується надати власне бачення проблем та аргументів, які пов’язані з участю в існуючих системах міжнародної безпеки, а також практичні приклади співробітництва, зокрема, в рамках реалізації Цільового плану Україна –НАТО на місцевому і національному рівнях. Особлива увага під час інтерактивних заходів Конкурсу має бути надана вмінню обґрунтувати свою позицію та спілкуванню іноземними мовами.

Йдеться не тільки про можливість для учнів за допомогою батьків, друзів, вчителів поглибити своє розуміння з актуальних питань, які мають суспільний резонанс, але і долучити до цього діалогу та отримати відповіді з не простих, але важливих проблем від фахівців, представників відповідних державних установ(які не випадково є співорганізаторами конкурсу), міжнародних експертів і, навіть, організацій (НАТО, ЄС). Як засвідчив досвід, міжнародний вимір Конкурсу має сприяти розвитку багатосторонніх відносин, кращого розуміння і підтримки європейських прагнень нашої країни в світі, підвищенню зацікавленості учасників, зокрема, щодо можливості майбутньої професійної діяльності з цих питань. Конкурс має врахувати і розвинути успішний досвід та використання інформаційного і методологічного ресурсу, який містить навчальна література, підручники, посібники, освітні пакети, інші матеріали, які створені в останні роки, зокрема, за результатами тендерів, проведених та рекомендованих МОН України з цієї тематики, міжнародних інформаційних і навчальних джерел, зокрема ООН, Ради Європи, ЄС, ОБСЄ, НАТО, міжнародного конкурсу для старшокласників і студентів “Аліанте-Україна” (www.project-alliante.org; www.yataukraine.org.ua), який вже п’ятий рік проводиться спільно громадськими, державними установами України та Центром інформації і документації НАТО в Україні, Інформаційних пунктів “Україна-НАТО” на базі 25 обласних бібліотек, діяльності молодіжних євроклубів, клубів і конкурсів за тематикою ООН, ЮНЕСКО тощо.

Опис умов та тематики конкурсу розміщені на Інтернет – сторінках організаторів, зокрема: Асоціації керівників шкіл України, Громадської Ліги Україна-НАТО, а інформаційні джерела та корисна інформація на веб-сторінках  МЗС України і їх партнерів, а саме: - www.usha.org.ua; www.nato.int \ukraine; www.mfa.gov.ua; www.mil.gov.ua; www.project-aliante.org; www.yataukraine.org.ua

         5. Участь в конкурсі за власним бажанням можуть брати учні загальноосвітніх та професійно технічних навчальних закладів віком від 14 до 18 років(у вікових категоріях 14-16 років і 17-18 років), які мають бажання перевірити та поглибити свої знання, а також сприяти поширенню обізнаності з цих питань у суспільстві.

                

ІІ. Організація та проведення Конкурсу

 

         2.1 Конкурс відбувається протягом вересня – листопада у загальноосвітніх навчальних закладах України незалежно від типу, форми власності та підпорядкування.

          2.2 Конкурс включає три етапи: шкільний, обласний (регіональний), всеукраїнський, що передбачає можливість участі переможців з Польщі та інших країн, які проходять у чітко визначений термін для кожного етапу;

         Зміст та форми, проведення першого етапу. Він є вибірковим (визначає сама школа) і має за мету визначити  найбільш обізнаних учнів із зазначеної тематики конкурсу та повинен  відбутися до 16 жовтня! Переможці визначаються в кожній школі самостійно з урахуванням рекомендацій, які пропонуються організаторами (додаються),зокрема, як в формі тестів, так і більш інтерактивних форм: диспутів, заходів євроклубів, днів ООН, ЄС, НАТО тощо.

         Індивідуальну реєстрацію  учнів, які бажають брати  участь у шкільному конкурсі,  здійснюють відповідні Оргкомітети шкіл до 10 жовтня ( форми заявки учасника і школи додаються);

         другий – обласний (регіональний) етап, який відбудеться на базі  регіонів, де виявиться найбільша кількість бажаючих, визначає найбільш обізнаних  серед шкільних переможців (двох від школи) і відбувається одночасно у визначених таким чином регіонах України 24 жовтня 2009 р. у формі письмового тесту, розробленого експертами Національного Оргкомітету конкурсу, (представники якого братимуть безпосередньо участь у проведенні обласного етапу) та представлення зазначеного тематичного есе (участі в дискусії), (есе має бути надіслано на е-mail Оргкомітету або надано перед початком конкурсу).

         третій – Всеукраїнський етап, який має одночасно міжнародний вимір, передбачає такий же, за змістом, формат – представлення кращих есе, написання тесту та співбесіду іноземною мовою,  які  мають визначити переможців конкурсу, що  відбудеться 28 листопада 2009 року у м. Києві (з презентацією Збірника найкращих есе учасників), а загальнонаціональний етап у Польщі – у грудні 2009 року.

         2.3  Підготовчий етап Конкурсу передбачає поширення місцевими освітніми установами і закладами, громадськими організаціями загальної інформації про умови проведення і початок конкурсу. 

         Урочисте відкриття всеукраїнського конкурсу за участю польських співорганізаторів відбудеться в Києві  25 вересня 2009 року з подальшими презентаціями  Конкурсу в регіонах України. 

         2.4  З метою забезпечення проведення ( ведення обліку, організації окремих етапів, визначення і заохочення переможців) Конкурсу, Організатори створюють, на добровільних засадах шкільні, обласні (регіональні) організаційні  комітети (представництва) та журі за участі координаторів від відповідних установ (управлінь) освіти і науки України, Інститутів післядипломної педагогічної освіти, районних методичних кабінетів та педагогічних працівників, Асоціації керівників шкіл України, Громадської Ліги Україна – НАТО, інших організацій, які визначають своїх представників та форми заохочення переможців.

         2.5  Зазначені вище територіальні Оргкомітети є регіональними структурами Оргкомітету   конкурсу і реалізують його завдання.

         2.6  Регіональні (обласні) оргкомітети (представництва) створюються та припиняють діяльність за рішенням Оргкомітету конкурсу.

         2.7    До складу Оргкомітету конкурсу входять:

         - представники організаторів, партнерів і спонсорів конкурсу. (Список додається).

         2.8  Організаційне та методичне забезпечення діяльності, пов’язаної з проведенням   конкурсу здійснює Оргкомітет, який знаходиться за адресою:

01135 м. Київ, проспект Перемоги, 7-а, СШ № 41 ім. З.К. Слюсаренка, Конкурс “Безпечна Україна” тел/факс (044) 236-42-25; 489-25-38;

e-mail: Onats@Online.ua; acu2003@ukr.uaacu 2003@ukr.net; веб-сайт                    www USHA.org.ua

                           

ІІІ. Визначення переможців та їх нагородження

         3.1 Визначення переможців та їх нагородження на окремих етапах конкурсу забезпечують відповідні Оргкомітети, журі, їх партнери і спонсори.

         На першому етапі переможців визначають та відзначають шкільні журі, партнери і спонсори   проекту; Оргкомітет школи визначає 2 переможців і надає заявки на їх участь до обласного (регіонального) Оргкомітету.

         3.2 Оцінку письмових робіт та есе за змістом (у відповідній системі балів) здійснює Журі Конкурсу, до якого запрошені представники організаторів та визнані фахівці з цієї тематики. Кращі роботи та есе будуть надруковані, презентовані під час Всеукраїнського етапу і поширені  серед навчальних закладів.

         2 переможці обласного етапу від кожної області (регіону) визначаються за результатами письмового тесту та есе  для подальшої участі в Всеукраїнському етапі, окремі переможці будуть також відзначені організаторами на обласному рівні.

         Спеціальні відзнаки та нагороди для переможців: грамоти, дипломи, пам’ятні подарунки встановлюють державні установи, громадські організації, співорганізатори і спонсори конкурсу. Переможці будуть  запрошені також до участі в міжнародних  і Всеукраїнських заходах, спеціальних публікаціях з тематики конкурсу. Вже, втретє, передбачається поїздка переможців у європейські країни протягом 2009-2010 навчального року. 

         Мають бути відзначені також ті, хто найбільш активно сприяв проведенню Конкурсу, зокрема, кращі освітяни, викладачі тощо.

         3.4 Учасники окремих етапів можуть надати додаткові матеріали з тематики конкурсу, які свідчать про особистий внесок та можливості поширення обізнаності з цих питань (зокрема,  матеріали, які свідчать про практичне співробітництво України з ЄС, НАТО та іншими структурами співробітництва і безпеки). Кращі матеріали будуть, також, репрезентовані на спеціальній виставці, як під час етапів конкурсу, так і після його завершення.  

         3.5 Оргкомітет буде сприяти забезпеченню участі, зокрема проїзду (в окремих випадках, проживання), обласних переможців в Всеукраїнському та міжнародному етапах конкурсу в Україні та Польщі, за узгодженою квотою представництва.

         3.6 Фінансування витрат, які пов’язані з проведенням, забезпечуються  Оргкомітетом  Конкурсу за рахунок  участі в спеціальних проектах, підтримки зазначених вище установ і організацій – учасників, спонсорів та в окремих випадках  за можливостями і бажанням, за  власний рахунок.
 
Реєстраційна форма:
 
 
Контактні телефони у м. Києві: (044)  236-42-25; (044) 489-25-38
Категорія: Мои файлы | Додав: lkaratshova
Переглядів: 2554 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Друзі сайту
Copyright Lkartashova © 2018